4. June 2017.

Posljednji turnir vrlo uspješne mačevalačke sezone

U subotu 3. lipnja 2017. sudjelovali smo na još jednom Splitskom ljetu i Kupu Jadrana u Splitu, u dvorani Osnovne škole Gripe.
Iako smo nastupili u smanjenom natjecateljskom kadru, to smo nadoknadili borbenošću i velikom željom. Obzirom da smo već u lipnju, u Splitu su vladale prave ljetne temperature, što je uvelike otežalo uvjete natjecateljima u dvorani.

U Split smo došli s pet natjecatelja: Jakšić-Kovač Sara, Kurtović Matej, Radošević Ivana, Radošević Petra i Tara Sikora.

Svi natjecatelji nastupili su u barem dvije kategorije, te ostvarili sljedeće rezultate:
Jakšić-Kovač Sara (2005) nastupila je u kategorijama U14 i U12.
U14 kategoriji, Sara je zauzela 12. mjesto. U12 kategoriji Sara je pokazala svoje pravo lice te se usredotočila i posvetila zadatku. Došla je do polufinala i bronce, gdje je izgubila od odlične britanke Eleanore Loo koja je u nastavku natjecanja osvojila zlato.

Kurtović Matej (2006) je nastupio u tri kategotije. U17, U14 i svojoj U12.
U17 kategoriji Matej nije imao nikakav rezultatski imperativ. No, unatoč tome sve nas je iznenadio visokom motiviranošću. S dvije pobjede u jakoj grupi, protiv velikih, plasirao se i u eliminacijski dio natjecanja gdje je izgubio borbu protiv Pleše Jakova iz Zagreba, te zauzeo 6. mjesto.
Ovakvim je nastupom pokazao da nema straha.
U brojnoj U14 kategoriji Matej je imao pad koncentracije. Unatoč tome, plasirao se u eliminacijski dio natjecanja gdje je naprosto stao i zauzeo 9. mjesto.
Poslije sedam sati provedenih u dvorani, u teškim uvjetima i nakon jednog motivacijskog razgovora sa roditeljem, Matej je nastupio U12 kategoriji. Nakon grupne faze pune uspona i padova uspio se kvalificirati u eliminacijski dio natjecanja gdje je konačno “proradio”. Preko natjecatelja Ponikvar Jon i Ponikvar Lars iz Slovenije plasirao se u finale gdje više nije imao snage te izgubio finalnu borbu protiv odličnog Šourek Karla iz Splita i uzeo srebrnu medalju zlatnog sjaja.Ovo finale je ujedno bila i zadnja borba cijelog turnira.

Radošević Ivana (2008) nastupila je u kategorijama U12 i U10.
U 12 kategoriji mala Ivana se borila kao velika i zauzela 7. mjesto.
U starijoj kategoriji Ivana je ispunila naša očekivanja, nije pokazala strah i čvrsto se usprotivila starijim djevojčicama.
U10 kategoriji Ivana je uzela srebro u finalu protiv naše Sikora Tare.

Radošević Petra (2004) je nastupila u dvije kategorije. U17 i U14.
U17 kategoriji, unatoč tome što je završila natjecanje kao zadnja sedma, pokazala je najbolje mačevanje do sada.
Bila je tvrd protivnik starijim curama i drago nam je što je odlučila nastupiti u ovoj, za nju teškoj kategoriji.

No, u najtežim borbama se uči najviše! U14 kategoriji Petra je zauzela 6. mjesto.

Primjetili smo da su naši natjecatelji najmotiviraniji i najborbeniji protiv starijih i jačih protivnika, te tada najčešće pokažu ono najbolje od sebe. Ubuduće potrebno je zapamtiti kako se svaki protivnik mora respektirati, ali se nikoga ne treba bojati. Ako usvoji ovu mudrost, Petra će još puno toga pokazati.

Sikora Tara (2007) je također nastupila u dvije kategorije. U12 i U10.
U 12 kategoriji, naša natjecateljica se borila kao osica i zauzela 6. mjesto.
Tara se nikoga ne boji i u svakoj borbi pruža 100%. U10 kategoriji Tara je u odličnoj finalnoj borbi protiv naše Radošević Ivane osvojila zlatnu medalju.

Na kraju, svim natjecateljima čestitatamo na borbenosti u stvarno teškim ljetnim uvjetima u dvorani Gripe, a Zdenku Kurtoviću pohvale za vođu puta gdje je i nagrađen u Splitu diplomom za najboljeg vozača jer ipak smo prešli najviše kilometara; Osijek-Split-Zagreb! 🙂

Veliko hvala Splićanima te ponajviše Anti Poljaku na edukativnoj šetnji gradom te osjećaju “kao da si kod kuće!” 🙂