14. November 2016.

Novi uspjeh na 19. Trofeju Mladosti u Zagrebu

I ove godine smo nastupili na 19-tom Trofeju Mladosti u organizaciji HAMK Mladost Zagreb, održanom u subotu 12.11.2016.
U jakoj konkurenciji sportaša iz 17 klubova sa područja Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Austrije, naš klub je nastupio u svim kategorijama, sa 11 sportaša koji su postigli slijedeći uspjeh:

REPORT

Prva je u kategoriji kadetkinja nastupila naša najiskusnija sportašica Helena Lušić. U jakoj kategoriji, koja je brojala 18 natjecateljica, Helena je pomalo tražila ritam u kvalifikacijskom dijelu natjecanja. No, osigurala je prolaz u eliminacijski dio, gdje je na kraju pronašla pravi ritam i dokazala kako je u svojoj kategoriji veliki talent. Pobjedom nad Kristinom Marković iz MK ZŠM (15/8) prošla je u daljnji dio natjecanja gdje je u sjajnoj borbi savladala Gloriu Dahlia Legac iz austrijskog kluba STLFC rezultatom 15/9 i osigurala plasman u polufinale. Tu ju je na žalost u teškoj i neizvjesnoj borbi (15/13) zaustavila odlična natjecateljica iz HAMK Mladost, Andreja Majdandžić koja je na kraju slavila u finalu protiv natjecateljice Lucije Gnjidić, također iz HAMK Mladost i osvojila prvo mjesto i zlatno odličje. Helena je na kraju osvojila 3. Mjesto i okitila se sjajnom broncom.
U kategoriji Mlađe kadetkinje nastupile su Petra Radošević i Anja Šokčić, te zauzele 14. i 12. Mjesto u konačnici. Obje natjecateljice pokazale su želju i napredak u tehnici, no razvidan je i veliki prostor za daljnje napredovanje u tehnici i kondicijskom dijelu.
Naš jedini predstavnik u mlađim kadetima, Luka Šokčić, u subotu nažalost nije bio na svojoj razini. Zaustavljen je u kvalifikacijskom dijelu natjecanja. No, nema mjesta pesimizmu. Pred Lukom su još brojna natjecanja u kojima će zasigurno pokazati svoj veliki uloženi trud i trud naše trenerice Ane Lozančić.
U kategoriji djevojčica do 12 godina nastupile su Sara Jakšić Kovač (9.) i Mare Jukić (11.). Naše djevojke s vrlo malo natjecateljskog iskustva, pokazale su veliku želju i upornost na borilištu. Najveći napredak pokazala je Sara koja je prošla u eliminacijski dio natjecanja. Tu je, u vrlo tijesnoj i neizvjesnoj borbi, sa rezultatom 10/9, izgubila od izvrsne Marte Petraković iz kluba HAMK Mladost. Sara i Mare su ovim nastupom postavile čvrsti temelj za daljnji napredak.
U kategoriji dječaci do 12 godina nastupio je naš najuspješniji muški natjecatelj Matej Kurtović. Skupina je bila brojna i jako zahtjevna. Matej je na startu sa, na prvi pogled, velikom lakoćom prošao kvalifikacijski dio natjecanja, na kojem je uz samo jednu izgubljenu borbu osigurao prolaz u eliminacijski dio natjecanja. No, u nastavku se dogodio veliki pad koncentracije protiv Brina Božića, natjecatelja iz slovenskog kluba SK Ljubljana. Ovo je Mateja koštalo medalje i prilike da ponovi prošlogodišnji uspjeh sa istog natjecanja. Na kraju se morao zadovoljiti 5-tim mjestom u ukupnom poretku.
U kategoriji djevojčice do 10 godina nastupili smo u najvećem broju. Gaia Rajković i Tara Sikora su podijelile 3. mjesto i okitile se odličnom broncom. Pokazale su da je pred njima sjajna mačevalačka budućnost ako uporno nastave sa redovnim treninzima. Ivana Radošević, kao najneiskusnija u skupini, je zauzela 6. mjesto i zajedno sa ostalim curama pokazala da se naš klub ne mora bojati budućnosti.
I šećer na kraju. Ivan Rajle se odličnim borbama pokazao u najboljem svjetlu. U konačnici je zauzeo 9. mjesto, no ne dajte da vas to zavara. Ivan je pokazao veliki urođeni talent i smisao za mačevanje. Svojom aktivnošću i požrtvovnošću u borbi, postao je primjer drugima u klubu. Sigurni smo da su pred Ivanom brojne sjajne borbe i, ako nastavi sa radom i napornim treniranjem, zasigurno veliki rezultati.